Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Новини

19 лютого – День Державного Герба України. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта! Класні керівники нашого навчального закладу провели до Дня Державного Герба України ряд виховних заходів: бесіди, класні години, конкурс малюнків. Знайомлячись з державними символами і атрибутами, діти вчаться  любити свою країну, бережуть і примножують  славні традиції України.

Щороку 16 лютого в Україні відзначають День єднання – свято, що уособлює незламність духу та згуртованість нації. Його започаткували у 2022 році у відповідь на загрозу повномасштабного вторгнення, і відтоді цей день став важливим символом української єдності. Він нагадує, що наша сила – в єдності, а разом ми здатні не лише боронити свою землю, а й будувати незалежну, сильну та вільну Україну.

В день соборності та злуки
З заходу на схід
Всі візьмемося за руки
Бо один ми рід.

Соборність український земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну, незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування. Так, 22 січня Україна відзначає День Соборності, приурпочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки.
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в Чулаківському ліцеї було проведено ряд заходів:
- виховні години для учнів 1-4 класів “Ми - діти своєї країни”;
- диспут для учнів 10-11 класів “Кость Левицький та Володимир Винниченко: їх роль в становленні незалежної України”;
- диктант 7 клас “Великі творці Соборності”;
- перегляд документального фільму “22 січня День Соборності України. Історія свята. Традиції святкування”, учні 5-7 класів.
- Година спілкування “Наша єдність - наша зброя” , 9 клас.

Соборність - це символ. Символ боротьби за волю та незалежність.
В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього. Тож гасло цьогорічної інформаційної кампанії – «В єдності сила».

Цьогоріч у Чулаківському ліцеї пройшов І етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», який передбачає пошук, розвиток та підтримку обдарованих дітей. Метою виставки-конкурсу є  виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності.
     Були представлені   роботи учнів, виготовлені у різноманітних техніках декоративно-ужиткового мистецтва та новій номінації “Подарунок воїну”.
   Дякуємо  усім учасникам конкурсу та їх керівникам! Бажаємо  подальших творчих злетів!

30 грудня 2024 о 22:18 | Мазур Т. В. | немає коментарів

Вибір професії — складний та максимально відповідальний етап у житті кожної людини. І якщо раніше вважалося, що ми мусимо обрати один кар’єрний шлях у підлітковому віці та все життя йому слідувати. То зараз цілком нормально змінювати професійний вектор раз на кілька років. А допомагає у цьому профорієнтація.... Саме в рамках профорієнтаційної роботи 20 грудня 2024 року відбулася зустріч старшокласників Чулаківського ліцею з інспектором сектору кадрового забезпечення Скадовського РВП ГУНП в Херсонській області лейтенантом поліції Пільгуй Єлизаветою Сергіївною. Вона ознайомила старшокласників з переліком навчальних закладів, в яких здійснюється підготовка фахівців для Національної поліції України та умовами вступу до них. Відповіла на запитання, які цікавили майбутніх абітурієнтів.

20 грудня 2024 о 23:07 | Мазур Т. В. | немає коментарів

Споконвіків українська хустина була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. І вже п’ятий  рік поспіль 7 грудня українці традиційно відзначають Всесвітній День української хустки.
Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардероба. Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Не зважаючи на «молодість», у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування. 
Тож і учні Чулаківського ліцею долучилися до майстер-класу з виготовлення української хустки, а під час онлайн-квесту до Дня української хустки, познайомилися з народними традиціями пов’язаними з нею.

7 грудня 2024 о 00:19 | Мазур Т. В. | немає коментарів

День Збройних Сил України вже давно перетворився з професійного свята – у справді всенародне.
Тож старшокласники переглянули освітній фільм «Історія становлення ЗСУ» та поділилися своїми враженнями.
Учні початкової школи виготовляли вітальні листівки з найтеплішими вітаннями та щирими побажаннями нашим захисникам і захисницям.
Не тільки в день Збройних сил України, а й кожного дня дякуємо кожному та кожній, хто захищає наше спільне майбутнє, а найбільше нашим випускникам, батькам наших учнів, що служили та воювали в Збройних силах України та продовжують це робити зараз.
Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.
Слава Збройним Силам України!
Слава ЗСУ!

6 грудня 2024 о 23:34 | Мазур Т. В. | немає коментарів

Вітаємо переможців обласного конкурсу майстрів художнього читання "Барви українського слова"
Любозу Владу, ученицю 1 класу- 1 місце,
Козюру Іванну, ученицю 1 класу - 1 місце,
Болдирєву Соломію, ученицю 2 класу - 1 місце,
Поліщук Злату, ученицю 2 класу - 2 місце,
Богдан Ольгу, іченицю 2 класу- 3 місце,
Борзову Каріну, ученицю 10 класу- 1 місце.
Так тримати, дівчатка!

29 листопада 2024 о 12:53 | Мазур Т. В. | немає коментарів

23 листопада в нашому ліцеї в рамках Всекураїнського конкурсу "Новорічна композиція" відбувся І (відбірковий) етап конкурсу. Всі роботи були представленні на онлайн-дошці.
Активну участь взяли учні 1 , 2, 4, 7, 9, 10 класів. Також до створення святкового настрою долучилися і вчителі нашого ліцею. Всі учасники були нагороджені грамотами і подяками, а кращі роботи були направлені для участі в ІІ етапі (обласному) конкурс

29 листопада 2024 о 12:50 | Мазур Т. В. | немає коментарів

В Чулаківському ліцеї з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера.
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.

25 листопада у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. 
Дата 25 листопада  вибрана не випадково. Саме цього дня, восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці, за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, що були активними учасниками супротиву. Показова  кривава страта сестер збереглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок. А з 1999 року цей день став міжнародною датою.
Тож старшокласники на онлай-зустрічі “Ліги старшокласників” знайомилися з історією цієї дати, обговорювали причини і наслідки насильства щодо жінок. Знайомилися з порадами як протидіяти насильству і куди звертатися за допомогою в разі потреби.
Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, статистика про факти насильства щодо жінок є невтішною. Більше того, можна навіть з упевненістю стверджувати, що офіційні дані про це не відображають реальний масштаб проблеми.
Долучайтесь до акції, читайте, слухайте, думайте! Не терпіть насильство щодо себе

29 листопада 2024 о 11:52 | Мазур Т. В. | немає коментарів

У четверту суботу останнього осіннього місяця, 23 листопада, ми відзначаємо скорботну пам’ятну дату – День пам’яті жертв голодоморів та роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Масовий голод, що охопив в 1932-1933 роках практично всю територію країни. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік, понад третина з них – діти. У 2006 році українська влада прийняла Закон України «Про Голодомор 1932-133 років в Україні», визнавши події Голодомору геноцидом українського народу.
Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору, класними керівниками, вчителем історії Чулаківського ліцею, проведені години спілкування, уроки пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі та пам’ять серця». Особливу увагу приділено поширенню знань про трагічні сторінки історії нашої країни, осмисленню обставин виникнення, перебігу та наслідків творення голоду тоталітарним режимом.
23 листопада запрошуємо всіх о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».
Сьогодні день скорботи. В темну пору
У пам’ять мовчки свічку запалю.
Численних жертв того Голодомору
Злічить не можна. З присмаком жалю
Горить свіча, поволі віск стікає
І застигає прямо на столі,
А туга з болем серце не лишає
За мій народ, що гинув у імлі.
Українці вижили і не забули. Ми існуємо і пам’ятаємо. Ми існуємо, бо пам’ятаємо.
#ДеньСкорботиГолодомор2024

22 листопада 2024 о 22:40 | Мазур Т. В. | немає коментарів

22 листопада 2004 року та 21 листопада 2013 року - дні, коли українці боролися за свою гідність і майбутнє.
Революція Гідності змінила наші життя загартувавши їх вогнем та кров’ю. І саме після 2014 року кожен, хто дотичний до тих подій скаже - ці дні змінили наше життя і воно ніколи не буде попереднім. І ці безповортні дні тягнуться аж до сьогодні, коли ми продовжуємо боротися за свою гідність, за свою свободу і за своє майбутнє.
З нагоди цієї символічної дати в Чулаківському ліцеї відбулись виховні години, години спілкування на тему: «Наш дух не зламати, свободу не вбити», «Від старого до малого в крові гідність та свобода!». Учням було донесено інформацію про доленосні події в Україні листопаді 2004 року та листопаді 2013 – лютого 2014 року, про війну Росії проти України, окупацію Кримського півострова та частини областей України. А також обговорювали такі поняття, як гідність, свобода, патріотизм, переглянули відео-ролик «Супер майдан», декламували вірші про рідну Україну, про загиблих героїв та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
#ГідністьІСвободаХерсонщина

21 листопада 2024 о 23:54 | Мазур Т. В. | немає коментарів

1000 днів війни.
19 листопада Україна відзначає трагічну, але водночас героїчну дату - 1000 днів з початку повномаштабного вторгнення росії.
Цей період став справжнім випробовуванням для кожного українця, змусивши переглянути життєві цінності, здолати страх та згуртуватися задля спільної перемоги.
У Чулаківському ліцеї на уроках мужності, присвячених 1000 дням з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, діти поділилися своїми думками та переживаннями, обговорили важливість збереження миру та недопущення подібних конфліктів у майбутньому. Спілкування на уроках мужності, допомогло учням відчути себе частиною своєї країни, усвідомити важливість єдності та взаємопідтримки в цей складний час. Велика подяка і уклін нашим захисникам і захисницям, медикам, волонтерам! Попереду Україну чекають важкі виклики, проте тільки разом - ми здатні перемогти!

19 листопада 2024 о 22:36 | Мазур Т. В. | немає коментарів

В рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процесу у Чулаківському ліцеї класними керівниками було проведено тематичні заходи.
Вони дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ. Рольові та творчі ігри, перегляди та обговорення відео та презентацій, вікторини, онлайн-квести проходили цікаво та змістовно.
Діти формували навички розуміння, поваги та терпимості до інших. Вчились бути відкритими та доброзичливими.

18 листопада 2024 о 21:45 | Мазур Т. В. | немає коментарів

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.
У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 з 11 листопада по 15 листопада (ІІ етап) у Чулаківському ліцеї пройшов тиждень безпеки дорожнього руху, присвячений темі: «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану», метою якого було залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті в умовах воєнного стану.
У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи: вікторина «Мова вулиці» для учнів 5-7 класів, сюжетно-рольова гра «Дітям безпечний рух» для учнів 1-4 класів, також учні 7-9 класів створювали пам’ятки «Безпека починається зі звички», а старшокласники проходили тестування на перевірку знань правил дорожнього руху.
Під час проведених заходів діти розгадували загадки, малювали дорожні знаки, грали в рольові ігри, переглядали мультиплікаційні й документальні відеофільми. Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

16 листопада 2024 о 19:55 | Мазур Т. В. | немає коментарів

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада.
День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин.
Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
День доброти в Чулаківському ліцеї   проходив під гаслом "Добро починається з тебе".
Учні 1 класу відзначали День доброти, ознайомившись з  правилами добра, дивились відео про доброту, розповідали про свої добрі справи. Разом із педагогом-організатором учні 4 класу створювали квітку доброти і кожній пелюстці давали ім’я “чарівного слова”- “Дякую”, “Будь ласка”, тощо.
Учні 10 класу на годині спілкування обговорювали, що доброта походить зсередини людини та може поширюватися на оточуючих; вчилися розуміти, як вчинки впливають на людей; розвивали свою емпатію і уміння співпереживати.
Діти взяли участь в акції “Завдяки тобі я”, під час якої писали  словами підтримки нашим захисникам.

13 листопада 2024 о 13:22 | Мазур Т. В. | немає коментарів

11 листопада 2024 року ми відзначаємо другу річницю визволення Херсону від російських загарбників. Це дійсно день єднання всіх мешканців міста, який всі чекали 256 днів окупації - часу випробувань та надії, коли всі раділи звісткам про Чорнобаївку, а головним завданням було вижити та наблизити той день, коли Херсон знову буде українським!
Дякуємо ЗСУ за оборону і звільнення Херсону і правобережної Херсонщини від російських окупантів. І щиро віримо про звільнення Лівобережної Херсонщини і всієї окупованої території України.

11 листопада 2024 о 22:40 | Мазур Т. В. | немає коментарів

08. 11.24 року в Чулаківському ліцеї відбулася онлайн-зустріч старшокласників і вчителів. У теплій, дружній атмосфері говорили про навчання наших учнів за кордоном, про особливості викладання в школах Німеччини, Польщі, Фінляндії, Чехії, про адаптацію в нових учнівських колективах, про мовний бар'єр і важливість знань, про виховний процес і дозвілля школярів, про джерела мотивації і заохочення, про дитячі мрії і реалії життя.
Це був живий насичений діалог між учнями, вчителями, адміністрацією. Ліцеїсти ділилися враженнями, були щирими і відвертими. Сипалися запитання – лунали відповіді –проводилися паралелі – згадувалися мирні часи в Україні, навчання в рідній сільській школі – і висловлювалися обнадійливі й оптимістичні думки про повернення в сонячний таврійський край.
Із захватом і гордістю говорили, що 11 листопада 2024 року херсонці відзначатимуть вже другу річницю визволення Херсона від російських загарбників і мріяли про визволення Лівого берегу Херсонщини і всієї окупованої частини України від «освободітєлєй».
На жаль, кожного дня із засобів масової інформації дізнаємося про нові жертви серед українських воїнів та цивільного населення .
Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто віддав своє життя, відстоюючи ідеали миру, добра… Військових та цивільних, дорослих та дітей. Вічна пам'ять кожному, хто загинув за Україну. Щира вдячність нашим воїнам за захист, за можливість навчатися і втілювати в життя найзаповітніші мрії.

8 листопада 2024 о 00:00 | Мазур Т. В. | немає коментарів

День захисників та захисниць України – це не просто дата. Це день, коли ми згадуємо, що наша свобода має своє ім'я і обличчя.

Це день мужності, витримки та незламної віри в перемогу. День тих, хто кожного дня боронить наше небо, наші міста і наші родини. Тих, хто приймає на себе удари, щоб ми могли жити під мирним небом. Кожен ваш крок, кожна ваша дія – це внесок у наше майбутнє.

Сьогодні ми дякуємо вам не тільки за те, що ви захищаєте Україну, а й за те, що надихаєте нас бути сильнішими, вірити в перемогу і не здаватися.
#ЗахисникиУкраїни
Захисники та захисниці України, ваша стійкість – це наша надія, а ваша сила – це наша перемога!

1 жовтня 2024 о 21:17 | Мазур Т. В. | немає коментарів